Clash Royale: Oyun İncelemesi

Clash Royal oyunundaki kartlarla bir deste oluşturursunuz. Oyundaki tüm kartların sizde olabilmesi için arenanızın en iyi arena olması gerekir. Arena atlamak için online kişilerle savaş yapıp kupa kazanmalısınız; kazandığınız kupa ile arena atlayabilirsiniz. Eğer bir maç kaybederseniz sizden kupa eksilecektir. Oyunda şu anda on adet arena bulunmaktadır. Arena isimleri sırasıyla şöyledir eğitim kampı arena olarak sayılmaz ama ben onu da sayacağım: eğitim kampı,  goblin stadyumu, kemik çukuru, barbar çanağı, Pekka’nın oyun evi, büyü vadisi, inşaatçının atölyesi, kraliyet arenası, donmuş zirve, orman arenası, efsanevi arenadır.

Bu arenalara geldiğinizde belli başlı kartların kilidi açılacaktır ancak o kartların sizde olması için ya mağazadan satın almalısınız ya da sandıklardan çıkarmalısınız. Size efsanevi kartları tanıtayım: cehennem ejderhası, lav tazı, mezarlık, buz büyücüsü, tomruk, kıvılcım, madenci, elektro büyücü, prenses, oduncu. Dokuzuncu arenanın yayınlanmasına daha süre olduğu için onu yazmayacağım.

Oyunda sandıklar vardır o sandıklar sırasıyla söyledir: ücretsiz sandık, gümüş sandık, altın sandık, taç sandığı, dev sandık, büyülü sandık, süper büyülü sandık, destansı sandık, efsanevi sandıktır. Taç sandığını açmak için oyundan on tane taç kazanmalısınız, öbür sandıkları oyundan ya da satın alarak açabilirsiniz. Bu oyunda taktik çok önemlidir taktik olmazsa oyunu kaybedebilirsiniz ama taktik uygularsanız oyunu kazanabilirsiniz. Oyunda bulunduğunuz arenaya göre bir deste yapmak en iyisidir. Oyunda dört tane kategori vardır, bu kategoriler sırasıyla söyledir;sıradan, ender, destansı, efsanevidir. Oyunda sadece bilindik kart kombolarını yapmanıza gerek yoktur, kendi yarattığınız komboları da uygulayabilirsiniz. Oyunda bir sürü farklı deste yapabilirsiniz mesela benim şu anda kullandığım taktik dev arkası büyücü dev, büyücü, goblin, iskelet ordusu, barbar, mızraklı goblin, ayna, silahşördür. Oyunda savaşa girdiğinizde iksiriniz kendiliğinden dolacaktır ancak on iksire kadar dolacaktır ki,bu iksiri bir kart veya birden fazla kart atarak harcayabileceksiniz. İksiriniz, tamamen bitse ya da 1,2,3,4,5,6,7,8,9 azalsa bile dolacaktır. Eğer iksirinizi verimli kullanırsanız oyunu çok büyük ihtimalle kazanırsınız; bu da bir taktiğe girer. Oyunda kartları rastgele koymamalısınız düşünerek akıllıca koymalısınız eğer düşünmeden koyarsanız oyunu kaybetmeniz kesindir. Oyunda sizden iki “level” büyük adamı yenerseniz oyun sizin sandık yeriniz dolu değilse büyülü sandık verecektir. İyi oyunlar dilerim.

(Visited 249 times, 1 visits today)