Demi Lovato-365 Gün Hayata Tutun

Herkese merhaba arkadaşlarım. Bugünki yazımda Demi Lovato – Staying Strong 365 Days A Year (365 Gün Hayata Tutun) kitabının yorumunu yapacağım;

Sevgili Okuyucu,

Hayatımda pek çok tecrübe yaşadım, bağımlılıktan depresyona kadar pek çok zorlukla karşı karşıya kaldım ama hep kendimi keşfetmenin ve mutluluğun peşinde oldum. İnişler ve çıkışlar, kalp kırıklıkları ve zaferler her zaman var olacak. Bu yüzden bazen ufacık birkaç kelime bile çok şeyi değiştirebilir. İnsanı rahatlatıp ilham verebilir.

İçimde var olan yüce güçle temas kurmak için her gün meditasyon yapıyor ve dua ediyorum. Huzur bulmak için sığınabileceğiniz daha yüce bir güce, sizden daha büyük bir şeye sahip olmanız çok önemlidir. Bazı günler mücadele gerektirse de, sizi motive edecek, size ilham verecek ve pozitif kalmanıza, ileri doğru yol almanıza yardım edecek bir şeylerin olması çok önemli.

Bu kitap kendi sözlerim ve bana ilham veren alıntıların yanı sıra derslerin, meditasyonların, düşüncelerin ve günlük hedeflerin bir derlemesi. Bana müthiş yardımcı oldular. Bu hepinizle paylaşmak istediğim, özel ve kişisel bir armağan.

Hayatta her nerede olursanız olun, lütfen bunu okuyun ve yanınızda olduğumu bilin. Güçlü kalın, cesur olun, çok ve gerçekten sevin; bir şey kaybetmez, aksine kazanırsınız.

Sevgilerimle,
-Demi Lovato

 

Kitap yorumuna geçecek olursak;

Benim için yaklaşık 8-9 yıldır hayatımda olan Demi Lovato’nun kitabının çıkacağını duyduğumda çok heyecanlanmıştım (bir fangirl olarak vazifem). Demi Lovato, zorlu geçen ergenlik döneminden sıyrılıp daha iyi bir yaşama hem kendisini adamış, hem de verdiği burslarla birçok gence de ışık tutmaya çalışmaktadır. Bu kitabında ise her bir günde (365 gün) çeşitli şarkı sözlerinden, tarihsel kişiliklerin sözlerini baz alarak sevgi, umut, güç, mücadele ruhu vs. üzerine kısa yazılarından oluşmaktadır. Her gün ilgili sayfayı okursanız biraz daha motive olabilirsiniz. Bazı sayfaları okuduğumda ise çok yakın duygu ve düşüncede olduğumu fark ettim Demi ile. O zaman lafı uzatmayıp direk yorumuma geçelim;

Kitabın içeriğinden bahsedeceğim ilk olarak, her sayfada bir gün, her güne ait bir alıntı sözle ve hedefle beraber kendi yaşadığı şeyleri kağıda döktüğü bir kitap mesela bir sayfası;

Ben bu kitabın her sayfasını gününe göre snapchat hesabımda paylaşıyordum ama artık atmamaya başladım. Her neyse ben bu kitaba tam 1 Ocaktan başlayabilmek için 3-4 ay beklemiştim ama size beklemenizi önermiyorum dönüp bakınca çok gereksiz beklemişim gibi geliyor.

Güçlü Kal, kendi yolculuğuna çıkmış, avunmak, ilham bulmak ve her gün güçlü olmak isteyen herkesin her yerde okuyabileceği bir kitap. ”Geçmişe takılıp kalmak ile ondan ders almak arasında fark var. Olan olmuştur ve takılıp kalmamayı öğrenmek önemlidir çünkü olmuş bir şeyi değiştiremem.”

Peki şimdi ise kitaptan beğendiğim bazı sözlere geçelim;

  • ”Hayat bazen çok zor olabiliyor ancak acıyla savaşmaya değer. Her tür duyguyu hissetmek, hiç hissetmemekten daha iyidir.”
  • “Yolculuğunuza minnettar olun çünkü o tamamen size ait.”
  • ”Siz haklı olsanız bile, hikayenin bir de diğer kişiye ait yüzü vardır.”
  • ”Boyunuzu aşan bir şeyle mücadele ettiğinizde ve başka her şey başarısız olduğunda, sorunları sizden daha büyük bir şeye devretmeye istekli olmalısınız”

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim görüşmek üzere.

Kaynakça;

Kitap Sayfası: https://www.google.com.tr/search?q=365+g%C3%BCn+hayata+tutun&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjqw4O8juHTAhWG1ywKHSU8Ap8Q_AUICigB&biw=1366&bih=662#imgdii=x5TxG5nudprY-M:&imgrc=OtrgOn8IudMdOM:

Özet: http://www.dr.com.tr/Kitap/Guclu-Kal-365-Gun-Hayata-Tutun/Demi-Lovato/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000591435

Kapak fotoğrafı: https://www.tumblr.com/search/demi+lovato+book

 

(Visited 460 times, 1 visits today)