Görünüşleriyle Bile Ürküten Köpekler

Merhaba ben Dora. Bu gün sizlere vahşi görünümlü hayvanlardan bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere dünyamızda hem tehlikeli hem de uysal evcil köpekler var. Bu yazımda  vahşi köpeklerden bahsetmek istedim.

İlk olarak, gezdirilmesi günümüzde yasaklanan Dogo Argentino. Bu köpek günümüze kadar yüzlerce hatta binlerce insan öldürmüştür.

Dogo Argentino

Görüntüsünden de anlayacağınız gibi çok çevik ve güçlüdür. Bu köpek bana göre tam bir katil!!!

Gelelim dünyanın en güçlü köpeği olan Presa Canario’ya. Neredeyse hiç tanımadığınız, karşılaşmadığınız bu köpekler çok önceden Amerika’da kralların oturduğu evlerin önünde aslanlara karşı zırh olarak kullanılan köpeklerdi. Ve yine eskiden polis köpeği olarak da kullanılmaktaydı. Polisler köpeği hırsızların üstüne salıyorlardı ve köpek hırsızların üstüne yatıyordu. Hırsızlar korkudan nefes bile alamayacak hale geliyorlardı. Sonra polisler kolaylıkla hırsızı yakalıyordu. Kimin sayesinde. Tabi ki Presa Canario sayesinde.

Presa Canario

Herkes tarafından bilinen bir diğer vahşi köpek ise Doberman. Oldukça iyi bir bekçi köpeği olan doberman, sahibine çok sadık, düşmanına ise çok saldırgandır. Korkutucu bakışlara sahip olan bu tür köpekler fazlasıyla zıplayabiliyorlar.

Doberman

Resme baktığınızda bile her an saldıracakmış gibi bir izlenim veriyor.

Peki çoğu insanın yanından bile geçmeye cesaret edemediği köpek hangisi? Bu hayvan hiç kuşkusuz ki tek başına 10 tonluk bir tır çekebilen ve herkesin korkulu rüyası haline gelmiş Pitbull. Bakışı bile yetiyor insanı ürkütmeye!!

Pitbull

Bir diğer köpek ise bazen çok tatlı bazen de dehşet verici bir köpek olan Boxer. Oldukça tehlikeli bir köpek olduğunu düşünüyorum. 10 canım olsa belki sevmeye çalışırdım. Gerçekten çok sert bir köpek olan Boxer çevik ve hızlı.

Boxer

Ve son olarak -40 dereceye kadar dayanabilen ve oldukça güçlü bir köpek olan Kangal. Genellikle bekçi köpeği olarak kullanılan bir köpektir. Soğuğu çok seven, sıcaktan ise nefret eden bir hayvandır. Yaz kış demeden verilen görevini en iyi şekilde yerine getirir. Bir çoban köpeğidir ve kuzuları çok iyi şekilde korur. Yoldan araba geçerken bile havlar. Babamın çiftliğinde de bekçi köpeği olarak bulunduğunu ve en sevdiğim türlerden biri olduğunu ayrıca belirtmek isterim.

Kangal
(Visited 836 times, 1 visits today)