Eğitim Vakti

Eğitim ilk önce anne ve babada başlar. Büyüdükçe ve geliştikçe eğitim alanlarımız değişir.  Bunlardan en önemli olanı okuldur. Çünkü okul hem beynimizi güçlendirir hem de yeni bilgiler edinmemizi sağlar. Böylece her zaman daha akıllı ve bilgili oluruz.

Evde ailemizden dürüst olmayı, düzgün konuşmayı, sevgiyi,  güzel yemek yemeyi, saygıyı, dişlerimizi fırçalamayı, izin almayı ve başarıyı öğreniriz. Kitap okumak da eğitimimize çok faydalıdır çünkü okuduğumuz kitaplardan birçok yeni kelime öğreniriz.

Okulda da ilk önce okuma ve yazma öğreniriz. Matematik de çok önemlidir çünkü 4 işlemi öğreniriz. Bana göre matematik kolay ve zevkli.  Matematik  hayatımız boyunca gerekir ve beynimiz güçlenir. Türkçe ve Hayat Bilgisi derslerinde de okul kurallarını ve güzel konuşup yazmayı öğreniriz. Yabancı dil derslerinde de yabancı dili konuşmasını ve yazmasını öğreniriz. Böylece Türkçe dışında başka diller de biliyor oluruz.

Hayvanları da eğitebiliriz. Evcil hayvanlarımıza oturmayı, kalkmayı, herhangi bir şeyi getirmesini ve yuvarlanmayı öğretebiliriz. Evcil hayvanlarımıza tuvalet eğitimi de veririz. Ben de köpeğimi eğitiyorum. İşte bununla ilgili bir fotoğrafım.

Sonuç olarak eğitim hem biz insanlar için hem de hayvanlar için önemlidir.

(Visited 81 times, 1 visits today)