Kıbrıs Tatilim

İlyas amcalarla ailece otururken, Kıbrıs Acapulco Otelde 23 Nisan etkinlikleri ve akşamında Ziynet Sali konseri olduğuyla ilgili bir mesaj geldi. Ben, Berke ve ablam 23 Nisan’da Kıbrıs’a gitmek istediğimizi söyledik. Babam ve İlyas amcam bilgisayarın başına geçti ve o tarihler arasında otel rezervasyonu ve uçak biletlerini aldılar. Hatta evden havaalanı transferini de hallettiler. Annem bu esnada teyzemle telefonda konuşuyordu. Teyzem biz de Berke ile gelelim dedi. Onlar da aynı tarihe rezervasyon yaptılar. Heyecanla gideceğimiz günün gelmesini beklemeye başladık.

Teyzem ve Berke Konya’dan hızlı trenle Ankara’ya geldiler. Biz onları tren garından alarak İlyas amcaların yanına geldik. Havaalanına transfer aracımızı beklemeye başladık. Ben çok küçükken uçağa binmişim, hatırlamıyorum. Aslında biraz korkuyordum, uçağa bineceğim için. Transfer için gelen araç çok güzeldi. Eşyalarımızı yerleştirdik ve havaalanına yola koyulduk. Heyecan ve korkum iyice artmıştı. 

Uçak ve uçmak korktuğum gibi değilmiş. Bundan sonra uçağa çok daha rahat binebilirim. Kıbrıs’ta çok güzel üç gün geçirdik. Havuza ve denize girebildik. Nisan ayı olmasına bakarak hem hava hem de su harikaydı. Bir günü Kıbrıs’ı gezmek için ayırdık. 23 Nisan’da pek çok dünya ülkesinden gelen çocukların gösterilerini izledik. Aynı günün akşamında Ziynet Sali konserine gittik. Ben o günün yorgunluğu ile konserde uyuya kaldım.

Benim için çok güzel bir 23 Nisan ve tatildi.

 

(Visited 117 times, 1 visits today)