Kobe Bryant Efsanesi

Kobe Bryant benim ve pek çok basketbolcunun örnek aldığı bir basketbol efsanesidir. Kobe bana göre yalnızca basketbol oynamasıyla değil onun dışındaki yaşantısıyla da örnek alınmalıdır çünkü kimi iyi sporcular vardır her türlü kötü davranışı gösterirler insanları küçümserler Kobe’de bence bu özellik yok Kobe bana göre iyi bir sporculuğun yanında her şeyden önce iyi bir insan.

KOBE BRYANT ile ilgili görsel sonucu

Kobe’nin ilk çaylak olarak oynadığı sezonda daha henüz dünyada olmadığım için kendimi biraz da olsa şanssız hissediyorum çünkü onun maçlarıyla büyümek farklı bir ayrıcalık gibi. Benim de zaten tam hatırladığım sadece 2 ya da 3 sezonu var tabii her sezon oynadığı 100 maçın 100’ünü de izlemedim. Şimdi bizler kendimize Stephen Curry,Russell Westbrook,Kevin Durant gibi basketbolcuları örnek alıyoruz fakat bana kalırsa bu basketbolcuların Kobe’nin yanında pek de değeri yok elbette onlar da gerçekten çok değerli ve çok iyi basketbol yıldızları hatta belki de ileride Kobe gibi basketbol efsanesi olacaklar ama nedense Kobe bana hep ayrıcalıklı biri gibi geliyor. Bunun nedeni onu uzun yıllardan beri sahalarda top oynarken görmemizden dolayı da olabilir.

Kobe Bryant’ın oynayış tarzını Michael Jordan’a benzeten pek çok insan bulunmaktadır ben de bu görüşe katılıyorum ama bu görüşe sahip olan insanlardan bir grup Kobe’nin Michael Jordan özentisinden başka bir şey olmadığını ve iyi bir basketbol oyuncu olmadığını savunuyorlar. Ne de olsa her insanın kendine örnek olarak görebileceği kişiler bulunmaktadır.Bu yorumda bulunan insanların Kobe’yi kötülemekten başka bir amacı yok. Zaten Michael Jordan’ın çok iyi bir basketbol oyuncusu olduğunu tüm dünya biliyor ve çoğu basketbolcu onu hareketlerini zaten maç içinde uyguluyor Kobe’nin de birkaç hareketini maç içinde yapması da gayet doğal bir olaydır.

 KOBE BRYANT ile ilgili görsel sonucu

Kobe geçtiğimiz yıllarda çok kötü bir sakatlık yaşamıştı ve bu sakatlık onun belki de bir daha asla profesyonel olarak basketbol oynamayabilirdi ama o asla pes etmedi ve oyunculuk hayatına devam etmek için çok çalıştı işte benim de en sevdiğim özelliklerinden biri de bu çünkü her şeyden vazgeçip pes edersek hiçbir başarı yakalayamayız.

Kobe sakatlıktan döndükten sonra pek fazla iyi performans sergileyemedi fakat kısa bir sürenin ardından tekrar eski Kobe olmaya başladı. Basketbol severler ve ben de onun bir gün basketbolu bırakacağını biliyordu ama kimse o günün gelmesini istemiyordu ve artık o gün gelmişti 14 Nisan’da yıllarca 24 numaralı formasını terlettiği LA Lakers takımını ve basketbolu bırakacaktı. Kobe’nin basketbolu bırakması kendine yakışır bir şekilde oynayacağı son maçın biletleri 3,4 ay önceden artık tükenmişti. Ben sırf bu maç var diye telefonuma okul olmasına rağmen gece saat 4’e alarm kurmuştum ve ben de o maçı televizyondan takip ettim gerçekten inanılmazdı herkes topu Kobe’ye atıyordu boş olmalarına rağmen kimse şutu atmıyor atsa bile gene de gözleri Kobe’i arıyordu. Kobe maçın ardından eline bir mikrofon aldı,yanına ailesini çağırdı ardından 20 yıl formasını terlettiği LA Lakers taraftarlarına ve televizyon başındaki basketbol severlere şunu söyledi “MAMBA OUT” salonda ve ekran başındaki çoğu kişi bu eminim ki bu konuşmadan sonra gözyaşlarını tutamamıştır. Ne de olsa bir basketbol efsanesine daha veda ettik.

(Visited 72 times, 1 visits today)