Öğretmen Sevgisi

Büyüdüğüm zaman öğretmen olmayı istiyorum. Bence dünyanın en güzel mesleği öğretmen olmak. Onlar olmasa bizler nasıl yeni bilgiler öğrenirdik. Okumayı, yazmayı, saymayı, her şeyi sevgiyi onlar öğretti bize.
Atatürk’ün yaşadığı yıllarda yaşamayı çok isterdim. Benim öğretmenim olmasını, aynı sınıfı paylaşmayı isterdim. 24 Kasım öğretmenler günü yılda bir kez olmamalı bence her gün öğretmenler günü olmalı. Her gün yeni bilgiler öğretiyor öğretmenlerim. Bilgileriyle ışık tutuyorlar bizlere. Bir şeye üzüldüğümde hemen yanıma gelir öğretmenim. Sorunumu çözer beni sakinleştirir.

Bir an önce büyümek istiyorum. Öğretmen olmak, çocukları bilgiyle sevgiyle büyütmek istiyorum. Bunun için çok çalışmam gerek ve okulumu bitirip üniversiteyi bitirmem gerek. Anne ve babamdan sonra güvendiğim tek insandır öğretmenim. Okulumdaki tüm öğretmenlerim çok değerliler. Bizlerle her konuda çok ilgililer. İngilizce ve Rusça öğrenmek zor olsa da çok hoşuma gidiyor. Daha önce resim derslerinden hiç hoşlanmamama rağmen öğretmenimi çok sevdiğim için artık resim yapmak, boyama yapmak da çok hoşuma gidiyor. Onlarsız bir eğitim hayatı düşünemiyorum.
Canım öğretmenimin ve diğer tüm öğretmenlerimin öğretmenler günü kutlu olsun. İyi ki varlar. Atatürk’üm ‘Yeni Nesil Sizlerin Eseri Olacaktır.’ sözüyle çok güzel belirtmiştir.

(Visited 154 times, 1 visits today)