Ölümcül Bitkiler

Dünyada bulunan birçok ölümcül bitki türü vardır. Ben bu yazıda sizlere ölüme sebep olan bitkileri derleyeceğim.

Beyaz Yılan kökü:

Genellikle Kuzey Amerika’da yetişen ölümcül bir bitkidir. Bu bitki oldukça zehirlidir. Önce beyaz çiçekler açar, sonra tohumları etrafa yayılarak çoğalır. Zehirlenme etkileri süreç içerisinde kendini gösterir.

İlgili resim

Katil Gözlü Bitki:

Bu bitkide aynı Beyaz Yılan kökü gibi Kuzey Amerika’da yetişmektedir. Solunumla ölüme sebep olmayan bu bitkinin eski zamanlarda insanlar tarafından tüketilmiş tatlı meyveleri vardır. Tabi tatlı olduğu için zararsız olduğu düşünülerek yenmiştir. Ancak bu bitkinin meyveleri yendiğinde kalp kasları üzerinde yavaşlatıcı bir etki göstererek ani ölümlere neden olmaktadır.

katil gözlü bitki ile ilgili görsel sonucu

Adam Otu:

Adam Otu Akdeniz ikliminin yaşandığı bölgelerde kaya diplerinde ve boş tarlalarda yetişir. Kökü insan şekline benzediği için bu bitkiye Adam Otu denmektedir. Adam Otu bitkisinin faydaları da vardır. Fakat fazla alındığında sarhoşluk ve baş dönmesi sonrasında ise halüsinasyon ve uyku isteği oluşturur. En son aşamada ise nefes darlığı ve ölümler görülebilmektedir.

adam otu ile ilgili görsel sonucu

Melek Boruları:

Bu bitki Güney Amerika’da ve bu iklime sahip tüm yerlerde bulunabilmektedir. Melek Boruları şekil olarak müzik aletine benzer. Renkleri sarı, beyaz, pembe olabilir. Bu bitkinin çayı yapılarak içilir. Bu çayı içenler uyuşur ve halüsinasyonlar görür.

Su Baldıranı:

Bu bitki hemen hemen tüm yeşilliklerin olduğu yerlerde yeşerirler. Çok zehirlidirler. O kadar zehirlidirler ki bu bitkileri yemek veya koklamak gerekmez. Zehrin el veya vücuda yapışması yeterlidir.

su baldıranı ile ilgili görsel sonucu

Himalaya Böğürtleni:

Himalaya Böğürtleni oldukça zehirli ve dikenleri uzun bir bitkidir. Görünüşü bizim bildiğimiz böğürtlene benzer ama yediğimiz zaman görme kaybına, kan kaybına ve hatta damarlarımızın bile yırtılmasına neden olur.

İntihar Bitkisi:

Bu bitki en çok Avustralya’da bulunur. Yapraklarında yakıcı asit olmasından dolayı çok ölümcül ağrılar yaşatır insana. Hatta bu bitki o kadar ölümcüldür ki ormanda çalışan işçiler ancak ve ancak özel kıyafetler giyerek ormanda çalışabilirler.

Şahsen bu bitkilere hayranım. Çünkü çoğu canlının yapamadıklarını yapma güçleri var. Kısıtlı hareket kabiliyetleri olamasına rağmen birçok hayvan gibi hareket edip avlarını yakalayabiliyorlar. Bu ölümcül bitkilerin bu yanları beni çok etkiliyor.

KAYNAKÇA

http://www.ahaber.com.tr/galeri/yasam/en-olumcul-10-bitki

http://www.sabah.com.tr/galeri/yasam/olumcul-bitkiler

(Visited 605 times, 1 visits today)