Oyun İncelemesi: Team Fortress 2

Team Fortress 2… Ücretsiz, eğlenceli ve strateji gerektiren oyuncu karakterinin kendi gözünden oynandığı -first person shooter- bir oyundur. Aynı zamanda online olarak oynanan bu oyunda karşınıza güçlü bir rakip gelince sizi oyundan bezdirmek yerine oyunu daha fazla oynamanızı sağlatıp sizi geliştirir.  Oyunda çeşitli haritalar, ilginç silahlar aynı zamanda birbirinden farklı roller bulunmaktadır. Size bu rolleri tanıtacağım fakat öncelikle söylemem gereken birkaç şey daha var. Oyundaki rollerin hiçbiri klasik bir oynayış stiline sahip değildir. Her biriyle farklı senaryolar geliştirebilirsiniz. Ben sizlere oyundaki en sevdiğim oynaması bir o kadar zor ama oynarken kahkalara boğulacağınız 3  rolü tanıtmak istiyorum: Spy, Engineer ve Scout.

team fortress spy,enginer,scout ile ilgili görsel sonucu

SPY: Spy rolünün en büyük özelliği elinde cihazla karşı takımın bir karakterine bürünebiliyor olmasıdır. Spy sayesinde karşı takımın içine sızıp onları teker teker öldürebilirsiniz fakat birini öldürdükten sonra yine kendi halinize dönüyorsunuz. Bu yüzden tek gezen kişileri öldürmek daha mantıklıdır. Aynı zamanda Spy rolünün 2 tane daha silahı var. Bir tane altıpatlarınız var. Bu altıpatlar çok etkili olmasa da kendinizi savunmak için yeterlidir. Bir tane de bıçağınız var. Eğer bu bıçakla herhangi birinin arkasından vurursanız  adamı öldürürsünüz. Böylece tanklara yani canı yüksek olan karakterlere karşıda büyük bir avantaj sağlamış olur.

ENGINEER: Engineer silahlarından ziyade kurduğu makinelerle takımına katkı sağlar. Engineer kurduğu taretlerle ünlüdür bu taretler geliştirildiğinde çok çok fazla  hasar verebilir. Engineer, takımına kolaylık olsun diye ışınlanma makinesini kurar buradan geçen takım arkadaşları güvenli bir yere veya savaş alanına hızlıca gidebilir. Aynı zamanda Engineer can doldurabilen bir makine de tasarlar. Bu makine takım savaşlarında hayati değer kazanabilir. Genelde evlerin çatısına taret konur ve bu taret oradan geçen herkesi teker teker öldürür. Oyundaki en stratejik karakterdir. Bütün haritayı iyi bilmesi gerekir ki güzel yerlere taret kurabilsin.

SCOUT: Scout hemen hemen herkesin oyuna başlarken aldığı ve en çok eğlendiği roldür. Scout’un en önemli özelliği çok hem de çok hızlı olmasıdır. Karşınıza gelirse çok sinir bozucudur çünkü ona nişan almak çok zordur. Aynı zamanda canı azdır bu da oyunu dengeler. Kafadan vuruşları da kuvvetlidir. Aynı zamanda item  alarak yeni özellikler de kazandırabilirsiniz. Mesela içecek. İçeceği kullanınca zaten hızlı olan Scout kat kat daha da hızlanır. Onu vurmak neredeyse imkansız olur.

 

(Visited 238 times, 1 visits today)