BELCHATOW POLAND - MAY 02 2013: Modern white keyboard with colored social network buttons.

Teknolojik Gelişmeler

Hayatımızdaki teknolojik gelişmeler 2000’li yıllardan beri hızlı bir şekilde ilerlemiş ve günümüzde de insan yaşamının bir parçası olmuştur. Çevremize baktığımızda bilgisayar ve akıllı telefon kullanmadan iş yapan insan göremeyiz. Bu teknolojik cihazlar bir yaşam parçası haline gelmiştir.

Teknolojinin gelişmesi  bizlere çok uzak mesafeleri yakınlaştırmış, rüzgardan elektrik ürettirmiş, elektro mıknatıslarla hızlı tren yaptırmış, uzaya insan göndermiş, bir aylık hava durumlarını şimdiden bilmemizi sağlamış, insansız hava araçları geliştirmiştir. Artık spor müsabakaları teknoloji sayesinde hakem hatalarını en aza indirmiştir. Bugün dünyanın öbür ucundaki bir arkadaşımızla telefon ya da internet aracılığıyla görüntülü konuşabilmemiz de çok büyük bir gelişmedir. Şu anda tıp alanında birçok insan ameliyatsız lazer tedavisi ile sağlığına tekrar kavuşabilmektedir.

Tabi ki engelli insanlar da teknoloji sayesinde duymadan ve görmeden de yaşamlarını normal insanlar gibi sürdürmektedir. Teknolojik gelişmelerin faydaları olduğu gibi zararları da olmuştur. Sürekli cep telefonu kullanan insanlarda duyma sorunu, bilgisayar kullanan insanlarda görme bozukluğu, röntgen çalışanlarında radyasyon sorunu oluşmaktadır.

Teknolojinin hızlı gelişmeleri birçok doğal bitki, ağaç, orman,  akarsu, insan yaşamı için faydalı birçok           hayvan neslinin de tükenmesine yol açmıştır. Sonuç olarak teknolojik gelişmeler insan yaşamını                    kolaylaştırsa da canlı  ömrünü kısaltmıştır.

(Visited 156 times, 1 visits today)