UFO’lar Gerçek mi?

UFO nedir? UFO, İngilizce “Unidentified Flying Object” olup dilimizdeki karşılığı “Tanımlanamayan uçan nesne”dir. Bilimsel bir açıklaması olmayan ve genellikle dünya dışı yaşam taşıdığı iddia edilen gizemli nesne. Türkçede uçan daire kavramı da sıklıkla UFO anlamında kullanılır (alıntıdır) (www.google.com) UFO, uzaylıların kullandığı hava/kara aracıdır. UFO gördüğünü iddia eden insanlar UFO’nun ters tabak olarak gözüktüğünü söylemektedir.

UFO’ların gerçek olduğuna dair birçok yazı, fotoğraf ve video vardır fakat UFO’ların gerçek olduğu hala ispatlanabilmiş değildir. İnsanlar havada uçuşan bambaşka nesneleri UFO olarak görebiliyor.

UFO’lar gerçek mi? Bu sonsuz evrende yalnız mıyız gibi birçok soru var. Bilim insanları dünyanın bu konudaki endişelerini gidermeye çalışmaktadır.

İddialara göre UFO’nun ilk görüldüğü yer 1947 yılında Washington’ da bulunan dağlardan biridir fakat Amerika hala bu durumu kanıtlayamamıştır.(alıntıdır)(www.mailce.com)

Bazen yanlış anlaşılmalar gerçekleşebilir. Gördüğümüz nesne bir helikopter, hatta bir uçan balon olabilmesine rağmen bazı kişiler bu nesnelerin UFO olduğunu iddia edebilmektedir. Hatta dolunay ufka yakınken nesneler daha büyük gözüküyor olabileceğinden bu nesneler UFO olarak tanımlanabilmektedir.

Hatta internetteki bazı yazılarda UFO’lar Kuran’da geçiyor mu? Gibi sorular dahi vardır. Cevabı ise genellikle şu oluyordur; çevredeki bazı yazılarda Allah’ın UFO’lardan bahsettiği iddia edilmektedir fakat bunun doğruluğu kanıtlanamamıştır.

NASA görevlisi Edgar Mitchell NASA’nın UFO’ların varlığını saklamakta olduğunu ve aslında UFO’ların gerçek olabilme ihtimalinin çok yüksek olduğu iddiası kafaları karıştırmıştır (alıntıdır)(www.bilgiustam.com)

Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan da UFO’lar ile ilgili birçok fotoğraf ve video göstermiştir.(alıntıdır)(www.bilgiustam.com)

Son zamanlarda İzmir’de de görüldüğü iddia edilmektedir ama hep söylediğim gibi kanıtlanamamıştır. İzmir’in Seferihisar ilçesinde görüldüğü  ve görevi gereği bir devlet memurunun kamerasına takıldığı iddia edilmektedir.(alıntıdır)(www.eksisozluk.com)

Bence UFO’lar olabilir, uzaylılar da olabilir fakat bunların dünyadan geçtiği veya geçmiş olabileceği değişik bir görüş ve dünyanın bu iddiayı fazla dikkate alması da ilginç. Dünya uzaylılar ve UFO konusu ile çok fazla ilgilenmekte diye düşünüyorum. Ama NASA’nın bu konuda fazla bilgisi olduğunu fakat açıklamadığı iddiasına katılıyorum. Bu görüş belki doğru olabilir.

Dünyada bu konuya inananlar ve inanmayanlar var. Tabi ki herkesin görüşü farklı. Yazımı okuduğun için teşekkür ederim.

(Visited 113 times, 1 visits today)