Peki Ya Umut?

Umut bir kimsenin kişisel yaşamındaki olay ve durumlarla ilgili olumlu sonuçlar çıkabileceği ihtimaline dair duygusal inancı olarak tanımlanabilir.

İlgili resim

umut ile ilgili görsel sonucu

Umut her insanın içinde bulunan bir nevi kendini teselli etme biçimi olarak da adlandırılabilir. Hepimiz olumlu bir olaydan sonra, yeni başlangıçlarda umut ederiz.

umut tumblr ile ilgili görsel sonucu

Bazen olacağına inanmadığın olaylarda bile umut edersin. Çünkü o andan itibaren içini bir mutluluk kaplar. İnanmasan bile bir umut vardır içinde belki olur düşüncesi var ya insanı en çok o rahatlatıyor. Hepimizin başına kötü olaylar gelebiliyor. O olaydan sonra bile güzel şeyler umut ediyoruz.Şu cümleyi hep duyuyorsundur. Umarım güzel bir şey olur. Bu bile bir umuttur. Umudun en güzel yanı olumsuz olmamasıdır.

İlgili resim

Kimse kötü bir şeylerin olması için umut etmez her zaman en iyisi için umut eder. Umut insanları birleştirir kötü olaylar karşısında hepimiz en iyisi için umutlanırız.Savaşların olmaması, çocukların ölmemesi vb. hepimizin ortak bir amacı olur ve bunu yapan o muhteşem duygu umut duygusu herkesin ihtiyaç duyduğu ve en gerekli duygu.

umut tumblr ile ilgili görsel sonucu

umut tumblr ile ilgili görsel sonucu

umut tumblr ile ilgili görsel sonucu

Fark etmesen de her zaman kullanıyorsun sınavda başarılı olmak için, en zor zamanlarda. Bir düşün hayatında ki en berbat günde umudun yok muydu  ‘belki bir şey olur ya’ demiyor muydun işte bu hayata tutunmanın en güzel göstergesi ve hayatta kalman için bile sana verebileceğim en güzel duygu. Kimi insanlar var umut etmekten başka ellerinden hiçbir şey gelmiyor.

umut tumblr ile ilgili görsel sonucu

Mesela bir anne çocuğunun sağlıklı doğması için umut eder. Savaşın ortasında kalan çocuğunun başına bir şey gelmemesi için kullanır bunu. Her insanı olduğu gibi onları da yatıştırır. Umut bazı dini inançlarda farklı tanımlanır. Umut bir yandan Tanrı’ya olan inancı simgeler yani anlayacağın umutsuzluğa kapılmak Tanrı’ya isyan etmek gibi yorumlanabilir. Umut her yönden olumludur.

umut tumblr ile ilgili görsel sonucu

Hatta Nil Karaibrahimgil’in umut ile ilgili çok güzel bir şarkı sözü var. ‘Karanlık günler olacak. Düşeceksin de. Yaralar da açılacak. O zaman şunu unutma tünel bitecek.” Kalkacaksın da, kabukta bağlayacaksın. Yani sen sen ol umudunu kaybetme çünkü yolun sonu belli. Belki bu yazımı okurken çok üzgünsün, kötü bir durumdasın fakat hepsi geçecek sana söz veriyorum biraz umut ve biraz sabır ile.

İlgili resim

umut tumblr ile ilgili görsel sonucu

Sonuç olarak sen hiçbir zaman umudunu kaybetme. Hep en iyisini düşün ve gerçekleştir.

(Visited 721 times, 1 visits today)