“Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Ahlaklı Olanını Severim.”

Spor, sağlıklı bir bedene ve kafaya sahip olmamız için gerekli olan bir aktivitedir. Spor, sağlıklı, dolayısı ile mutlu olmamız ve hatta başarılı olmamız için gerekli olan bir etkinliktir. Bu etkinliği, yaşamımızın ayrılmaz bir parçası kılmalıyız. Sağlıklı bir bedenimiz varsa ancak o zaman çevremize olumlu katkılar sunabiliriz.

Okul dışındaki zamanlarını bir spor etkinliği ile değerlendiren öğrencilerin daha başarılı oldukları gözlenmiştir. Bu açıdan herkese spor yapmayı öneriyorum. Ben okul ve diğer yaşamımda arta kalan zamanlarımda voleybol oynuyorum. Voleybol oyunu ile ilgili kuralları öğreniyorum. Yeni şeyler öğrenmek, bende hep farklı duygular uyandırıyor. Bu duygu çeşitliliği hayata bakış açımı olumlu yönde değiştiriyor.

Voleybol altı kişi ile oynanan bir oyundur. Bu oyunda formalar birden on sekize kadardır. Voleybol oynamaya başlamadan önce ısınmalıyız. Daha sonra antremanlara katılarak turnuvalar için oynamaya başlarız. Belli bir yaşa ve zamana geldiğimiz zaman artık büyük maçlarda oynayabilir ve turnuvalara katılabiliriz. Tabi en önemli olan şey sağlıklı olmamız. Eğer antremanlara ya da turnuvalara ısınmadan katılırsak ciddi kazalar olabilir. Bu kazalar bizde kalıcı hasarlar bırakabilir.

Sonuç olarak spor gereklidir ve herkes tarafından sağlığına uygun olarak yapılmalıdır. Ancak spor yapmak tek başına yeterli değildir. Spor için dengeli beslenmek çok önemlidir. “Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.” atasözünden ve Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim.” sözünden gerekli olan çıkarımlarda bulunabiliriz.

(Visited 180 times, 1 visits today)