Spor Bizi Zinde Tutar!

Spor yapmak çok önemlidir. Özellikle kemiklere çok faydalıdır. Boyumuzun uzamasına ve kilo kontrolüne yardımcı olur. Sporun yanı sıra da sağlıklı beslenmeliyiz. Spora başlamadan önce sağlık kontrolünden geçmeli ve yaşımıza uygun sporlar yapmalıyız. Spor her zaman hayatımızın içinde olmalı ki sağlıklı bir yaşamımız olsun. Spor yapan bir insan, her zaman sağlıklı beslenmelidir. Örneğin; sebze, meyve, et ve süt ürünleri tüketmelidir.

Ben voleybol oynuyorum. Haftanın üç günü antrenmanlarım oluyor. Düzenli olarak katılıyorum. Voleybola başladığımdan  beri boyum uzadı. Spora başlamam, sağlıklı  beslenmeme daha çok önem vermememe neden oldu. Spor bana disiplinli olmayı ve gurup olarak çalışmayı öğretti. Takım olmayı, paylaşmayı ve birlikte hareket etmeyi voleybol sayesinde öğrendim. Antrenmanlarımıza başlamadan önce ısınma hareketleri yapıyoruz bu da kaslarımızın gevşemesini ve hareketlerimizi daha rahat yapmamızı sağlıyor. Eğer ısınmadan antrenmana başlarsak kalıcı hasarlara ve sakatlanmalara neden olabilir.

Turnuvalara katılırken çok esnek ve hazırlıklı olmayız ki başarılı olabilelim. Her spor dalında başarılı olmak için azimli ve çalışkan olmak gerekir. “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” atasözünü unutmayalım. Bence her çocuk bir spor dalıyla uğraşmalı. Çünkü spor yapan çocuklar derslerinde daha başarılı ve disiplinli olurlar.

(Visited 154 times, 1 visits today)